Projecten die een link hebben met de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen (SDGs) krijgen een hogere score bij de beoordeling.
Deze projecten kregen al burgerbudget
- In 2021 kregen de Sociale kruidenier, de Speelruimte aan de Molen van Wippelgem, Het Art'istennest en Boomgaard Plus elk een deel van het burgerbudget.
- In 2023 ging het burgerbudget naar de biotuinbouw van vzw Gooikenshoeve, de duurzame apparatuur voor het Art'istennest, de voedselkast in Doornzele, Samen Evergem, Meisjes aan de bal?, de Erfgoedhoeders en het project Senioren digitaal mee.
Wat is jouw idee?
Heb jij ook een idee om je buurt te verbeteren? Als inwoner voel je het best aan waar kansen liggen om te grijpen. Tot vrijdag 28 februari kan je ze toevoegen. In een volgende fase worden de ideeën omgevormd tot projecten.
Nadien volgt een jurybeoordeling en een publieksstemming.
Duurzame ontwikkelingsdoelstellingen
"Tegen 2030 is de hele wereld een eerlijke, gezonde en veilige plek om te leven." Is dat niet iets wat iedereen wil? In 2015 staken die 193 leiders hun koppen bij elkaar. Niet alleen de grote wereldleiders gaven hun mening, maar miljoenen mensen stemden mee. Zo kwamen de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDGs) tot stand: 17 thema's, met aan elk thema verschillende doelstellingen gelinkt.
Als alle doelstellingen in 2030 behaald worden, wordt de wereld een goede plek om te leven voor iedereen. Gemeente Evergem werkt mee aan die doelstellingen. Als jouw project voor het burgerbudget een link heeft met de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen, krijg je daarom een hogere score bij de beoordeling van de jury.